WARSZTATY CUKIERNICZE I KULINARNE

Gwarantuję podniesienie jakości Państwa wyrobów, zwiększenie umiejętności kadry pracowniczej, zintegrowanie zespołu, nieszablonowe spotkanie biznesowe i dużą dawkę pomysłów i inspiracji. W zależności od tematu warsztatów pokażemy uczestnikom sposoby na nietypowe wykorzystanie dostępnych produktów, zapoznamy z różnymi typami kuchni i technikami gotowania.

Warsztaty skierowane są zarówno do profesjonalistów jak i entuzjastów gotowania, do firm i klientów indywidualnych. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, w atmosferze swobodnej komunikacji.

Poznaj rodzaje warsztatów:

Czekoladowe fantazje. Kurs robienia pralin i trufli – nauczę, jak obchodzić się z czekoladą, by odwdzięczyła się cudownymi pralinami i truflami. Będziemy temperować czekoladę, poznamy jej kaprysy i wymagania. Wspólnie przygotujemy genaże i inne nadzienia do czekoladek oraz poznamy historię czekolady.

Serniki i serniczki, puszyste i treściwe, dietetyczne lub grzesznie kaloryczne – na polskich serach jak i na mascarpone, serniki amerykańskie na serze philadelphia, z zastosowaniem jogurtu greckiego w sernikach typu light.

Polska jesień i jej owoce – jabłka, gruszki, pigwa, śliwki, malina, jeżyna, rokitnik i jarzębina – Polska ma tak wiele do zaoferowania! Kolorowe słodkości z jesiennych owoców.

Wariacje na temat czekolady – praliny i trufle, temperowanie czekolady, wylewanie pralin. Dla miłośników czekolady.

Wariacje na temat czekolady cz. 2 – trufle i figurki czekoladowe.

Smaki słonecznej Italii – wykorzystanie włoskich produktów w tworzeniu fantazyjnych deserów.

Czekolada w ciastach i deserach – jak wykonać ciasto Getau aux Chocolate, biszkopty, torty i desery czekoladowe.

Klasyki deserów, które przeszły do historii – odświeżamy Creme Brulee, austriacki strudel jabłkowy, sernik NewYorker, Crepes Suzette.

Nowoczesna kuchnia polska – wykorzystanie kuchni molekularnej w cukiernictwie.

Ciasta świąteczne w nowej odsłonie – wariacje na temat maku, sera i bakalii.

Ozdoby świąteczne z pierników – dekoracje choinkowe, domki z piernika i inne pachnące świętami atrakcje.

odkie warsztaty dla najmłodszych – wspólne pieczenie i dekorowanie pierników na święta.

Walentynki: desery i ciasta tworzone z uczuciem – afrodyzjaki w kuchni. Pikantne tajemnice przyrządzania fig, kwiatów lotosu, imbiru, laski wanilii, werbeny oraz róż.

Glamour: desery i ciasta, które na stałe weszły do kanonu cukierniczego na świecie: Melba, Creps Suzette, Creme Brulee, tort bezowy Pavlova, Tartufo.

Tarty na słodko, zapiekane i na zimno – czekoladowe, duże i małe, na bazie ciasta kruchego, francuskiego i filo; z nadzieniem owocowym lub klasycznie czekoladowym; ze świeżymi owocami, delikatnie kruche i rozkosznie chrupiące.

Królewskie Torty – niepowtarzalne torty na każdą okazję, na tradycyjnych biszkoptach, dakłasach i waflach, z kremami na bazie czekolad, mascarpone lub jogurtu.

Tarty i tarteletki – pyszne dania i przekąski z farszami warzywnymi, z szynką, boczkiem, pinią i innymi dodatkami.

Dekorowanie i wylewanie jaj i innych wielkanocnych figurek – z czekolady czarnej i białej, z ręcznie robionymi ozdobami.

Zdrow(sz)e warsztaty: nauczymy jak przygotowywać torty, ciasta, ciasteczka jak i desery bez dodatku białego cukru i glutenu, a także ciastka dla wegan. Cukier biały zastępujemy melasą, cukrem trzcinowym i innymi naturalnymi produktami słodzącymi. Na tym warsztacie kierujemy się w myśl reguł ruchu Slow Food.

– Czas trwania warsztatów: 3-4 godz.,
– gwarantujemy wszystkie niezbędne produkty i składniki,
– na zakończenie uczestnicy otrzymują wykorzystane na warsztatach receptury,
– wypieki wykonane na warsztatach pakujemy na wynos,
– każdy uczestnik otrzymuje dyplom uczestnictwa,
– koszt warsztatów zależny jest od liczby uczestników, tematu warsztatów oraz miejsca.

black

Co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić?